Widowiskowe lasery do depilacji

Wstępnym i równocześnie najbardziej popularnym laserem do epilacji bywa laser IPL, który kreuje pasma świetlne o rozległym zakresie. Nie do końca ta odmiana nadmieniana bywa laserem, bowiem skrywa się tutaj fenomen fototermolizy selektywnej, wówczas transmitowane bywają strugi optyczne rozsypywane w różnorodne miejsca o urozmaiconej wielkości. Laser ma obowiązek mieć stale ustawianą moc jak również gęstość dynamiki, w przeciwnym sytuacji prawdopodobnie może sprawić oparzenie naskórka. Minusem wspomnianego lasera jest niska wydolność oraz bardzo przypuszczalne sparzenia przy niekompetentnej użyciu. Dodatkowo, ażeby efekt był dostrzegalny konieczne bywają wielorazowe przybycia w gabinecie u kosmetyczki.

Żywotnie niepodważalną mocną stroną powyższego lasera jest mimimalny koszt manewru oraz ogromna otwartość w niemal każdorazowym gabinecie medycyny estetycznej. Zdecydowanie korzystniejszą metodyką lasera bywa złączenie IPL z RF nazywanym E-light, przeciwnie ujmując skupienie promieni świetlnych z siłą wiązek radiowych.

Wówczas rola lasera podtrzymuje się na podbudowaniu a także dopełnieniu wiązek świetlnych prądem niestałym co zwiększa skuteczność środków. Dzięki temu przy wykorzystaniu wspomnianego lasera nie jest istotny kolor włoska, ponieważ postępuje on na barwnik w skórze a nie na jeden włosek.