Typy lawet

W momencie kiedy zostaje uszkodzony samochód, nagle nie wystarcza nam materiału opałowego, pojawiają się kłopoty z dotransportowaniem do obiektu, bądź w najmniej wypatrywanej sekundzie dziurawi nam się guma, wtedy na wszelakie kłopoty, jakie spotykają kierowców, najdogodniejsza jest różnego typu laweta. Przypominana laweta to zwyczajnie mówiąc, przyczepa, której przeznaczenie jest totalnie niesamowicie szerokie. Laweta przypuszczalnie może posłużyć jako platforma w pojeździe szczególnie do tego skonstruowanym albo prawdopodobnie może być dodatkową detalem dołączonym do auta. Pod względem realizacyjnym prawdopodobnie możemy wyróżnić kolejno rodzaje lawet. Jednym z nich są platformy naładunkowe zamontowane na zawsze na podwoziu pojazdu, wówczas usługują do przewożenia pojazdów osobowych bądź ciężarowych.

Inny typ lawety to rampy bagażowe paru piętrowe, usługują do wożenia paru wehikułów pasażerskich albo ciężarowych na tej samej rampie. Szczególnie modnymi lawetami są również powierzchnie załadunkowe z wyciągarką, zwykle wykorzystywane przez odsiecz przewozową do załadunku samochodów z zniszczonym zawieszeniem, na potwierdzenie samochodów popsutych w wyniku wypadku.

Na polskich trasach często prawdopodobnie można dostrzec też lawety w obliczu platformy na przyczepce, stosuje się ją do holowania aut pasażerskich lub dostawczych. Taki typ lawety przypuszczalnie może być konwojowany przez sporą większość pojazdów jednakowo z krajowymi prawami ruchu drogowego.