Edukacja informatyczna

Zdawać by się mogło, iż informatyka to stosunkowo nowiutki przedmiot w murach szkoły, aczkolwiek nic bardziej błędnego, albowiem prymarne konwersatoria ukazywały się rytmicznie w dwóch technikach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtedy zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. Tymczasem w wielostronny obszar rąk pecety rozpoczęły przybywać w latach 80 XX wieku, wtedy komputery nadarzyły się globalne oraz ogólnodostępne, tytułowano je wówczas personalnymi komputerami (PC). W roku 1985 pojawił się naczelny ogólnopolski scenariusz kształcenia informatyki w liceach, ułożony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz zatwierdzony przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Początkowe zajęcia w podstawówce były przeznaczone głównie projektowaniu kompów, przez aspekt, że nie było oprogramowania użytkowego a także edukacyjnego jak również nie bywała jeszcze wtenczas sieć komputerowa.

Kiedy z dalszą chwilą ukazało się już oprogramowanie bardziej praktyczne, wtenczas rozrastało się zainteresowanie aplikacjami. Natomiast w szkole składano już poszerzony nacisk na czynności odszukiwania i spożytkowania notatek i tak też się robi po teraz.